Miten osallistun verkkokurssille - hevoskoulutus.fi

Usein kysytyt kysymykset

Kuinka kauan verkkokurssien materiaalit ovat käytössä?

Verkkokurssien materiaalit ovat käytössäsi vähintään vuoden kurssin ostosta, ellei kurssikuvauksessa erikseen mainita aikarajoituksista.
Jos kurssi poistuu valikoimista siitä tiedotetaan kurssikuvauksessa tai Hevoskoulutus.fi Facebook sivuilla hyvissä ajoin ja vaikka sisäänkirjautumisia ei enää otettaisi, jää kurssi hetkeksi kurssilaisten käyttöön.

Kts. lisää tilaus- ja sopimusehdoista.

 

Missä muodossa verkkokurssit ovat?

Eri kursseilla materiaalit ovat eri muodoissa. Teoriapohjaisilla kursseilla on enemmän tekstiä ja kuvia, hevosen opettamiseen liittyvillä kursseilla taas enemmän video-ohjeina sekä tekstinä.

Joillain kursseilla on omat suljetut Facebook ryhmät joihin löydät linkin kurssilta. Ryhmissä voi keskustella kouluttajan kanssa kurssiin liittyvistä asioista ja saat henkilökohtaista ohjausta. Kaikki kouluttajamme auttavat tarvittaessa henkilökohtaisesti kurssin ostaneita.

Voinko ladata kurssimateriaalin omalle koneelle?

Joillain kursseilla on ladattavaa tai tulostettavaa materiaalia kuten ohjeita, liikuntaohjelmia ja lomakkeita. Kurssin sisältöä ja kuvia ei kuitenkaan voi ladata ohjelmasta tekijänoikeussuojan nojalla. Kurssin ostaneet pääsevät lukemaan ja katsomaan kurssin materiaalia sivustolla.

Kurssimateriaali on tarkoitettu ainoastaan henkilökohtaiseen käyttöösi.

Jos haluat käyttää jotain kurssilla olevaa materiaalia omassa projektissasi, ole yhteydessä kyseisen kurssin ohjaajaan. Kurssien sisältämä materiaali on ohjaajien omaisuutta joten käyttöoikeudesta tulee keskustella suoraan ohjaajan kanssa.

Video-ohjeet kurssille osallistumiseen

Verkkokurssit

1. Valitse sinua kiinnostava kurssi

Paina ``Lue lisää`` ja tutustu kurssikuvaukseen.
Verkkokurssit

2. Osta kurssi

Ostopäätöksen jälkeen paina ``Osta kurssi``. Ohjelma ohjaa sinut suoraan ostoskoriin.
Verkkokurssit

3. Alennuskupongit

Jos sinulla on käytössä alennuskuponki, kirjoita sen koodi alennuskuponkiruutuun. Ohjelma laskee sinulle uuden hinnan kurssille.
Verkkokurssit

4. Syötä henkilötiedot

Täytä ostoskorin pyytämät tiedot. Punaisella tähdellä merkityt ovat pakollisia. Tietoja ei luovuteta kolmansille osapuolille ja kunnioitamme yksityisyyttäsi.
Verkkokurssit

5. Muista rekisteröityä!

Päästäksesi kurssille sinun tulee rekisteröityä ostovaiheessa. Paina henkilötietojen jälkeen kohdasta ``Rekisteröidy?`` ja luo itsellesi salasana. Kirjoita tässä vaiheessa salasana ja käyttäjätunnus itsellesi ylös, maksun käsittelyn jälkeen pääset niillä suoraan kirjautumaan kurssille. Pääset myöhemmin muuttamaan tietojasi tai vaihtamaan salasanasi ohjelmassa.
Verkkokurssit

6. Tilaa uutiskirje

Voit halutessasi tilata uutiskirjeemme, jolla kerromme uusimmista päivityksistä, kursseista ja tuotteista, sekä päivityksistä vanhojen kurssien tiedoissa. Voit lopettaa tilaamisen koska tahansa. Rekisteröitymisen jälkeen, tarkista sähköpostisi ja käy vahvistamassa uutiskirjeen tilaus. Kunnioitamme yksityisyydensuojaa, emmekä luovuta sähköpostiosoitteita kolmansille osapuolille.
Verkkokurssit

7. Hyväksy sopimus- ja käyttöehdot

Hyväksy sopimus- ja käyttöehdot jotka pääset tarkistamaan linkistä. Ne löytyvät myös sivumme alareunasta.
Verkkokurssit

8. Valitse maksutapa

Valitse maksutavoista joko PayPal (luottokortit tai PayPal tili) tai Checkout (kotimaiset verkkopankit ja pankkikortit). Ohjelma siirtää sinut maksutavan tarjoajan sivuille ja voit maksaa kurssin.
Verkkokurssit

9. Tervetuloa kurssille!

Kun maksu on hyväksytty ovat tunnukset suoraan käytössäsi. Voit kirjautua sisälle tunnuksillasi. Jos ohjelma näyttää että olet kirjautuneena sisälle kurssioston jälkeen, kirjaudu ulos ja takaisin sisään tunnuksillasi saadaksesi kurssisisällön auki.
error: Content is protected !!